Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bogusław Linda, Katarzyna Dowbor, Paweł Deląg. Plejada gwiazd zjechała do Zakrzowa na Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd ArtCup

Data publikacji: 2018-08-25, Data modyfikacji: 2018-08-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Już po raz 21. w Zakrzowie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odbywają się Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd ArtCup organizowane przez Ludowy Klub Jeździecki Lewada. Przez dwa dni gwiazdy polskiego ekranu i sceny muzycznej rywalizują w czterech konkurencjach: ujeżdżeniu, powożeniu, western riding oraz skokach przez przeszkody. W tym roku do Zakrzowa zjechało ponad 40 artystów w tym Bogusław Linda, stały bywalec tej imprezy, a także Emilia Krakowska, Paweł Deląg, Anna Samusionek, Katarzyna Dowbor czy Anna Powierza. Finał imprezy i wręczenie nagród w niedzielę o godz. 15.00.

Pełna treść wiadomości na: kedzierzynkozle.naszemiasto.pl/artykul/boguslaw-linda-katarzyna-dowbor-pawel-delag-plejada-gwiazd,4776627,gal,t,id,tm.html?kategoria=1
kedzierzynkozle.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: kedzierzynkozle.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola