Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

CHG90 – monitor do zadań specjalnych

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2017-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
CHG90 – monitor do zadań specjalnych

Monitor Samsung C49HG90 to pierwszy na świecie wyświetlacz QLED o tak dużej przekątnej – 49 cali. Jego cechą charakterystyczną jest wysoki stopień zakrzywienia ekranu (1800R) i proporcje – 32:9, co sprawia, że może on z powodzeniem zastąpić nie tylko dwa, ale nawet trzy monitory. CHG90 jest idealnym rozwiązaniem dla specjalistów, takich jak np. graficy, montażyści, fotografowie czy finansiści, którzy potrzebują, aby monitor zapewniał wysokiej jakości obraz i duży obszar roboczy.

Zaawansowana technika

Praca przy komputerze już od lat jest naturalnym środowiskiem dla wielu zawodów. Wraz z rozwojem technologii coraz więcej czynności możemy wykonać za pomocą maszyny liczącej. W związku z tym wzrastają również wymagania użytkowników, którzy oczekują rozwiązania, które nie tylko uczyni ich pracę bardziej efektywną, lecz także komfortową, mniej męczącą i w pełni odpowiadającą na potrzebę tzw. multizadaniowości.

Technologia rozwija się wraz z wymaganiami użytkowników, czego przykładem jest monitor Samsung CHG90. Został on stworzony z myślą o profesjonalistach, którzy oczekują przede wszystkim dobrego odwzorowania kolorów – realistycznego obrazu oraz możliwie jak największego obszaru roboczego.

Monitor CHG90 wyposażony jest w technologię HDR (high dynamic range), zapewniającą wysoki poziom realizmu i wyrazistości kolorów. Co więcej, w urządzeniu zastosowano technologię kropek kwantowych. Obsługuje ona ok. 125 procent widma kolorów sRGB oraz w 95 procentach spełnia standard filmowy Digital Cinema Initiatives (DCI-P3), co zapewnia wyjątkowo szeroki zakres kolorów. QLED to również gwarancja wiernego odtworzenia niezliczonych odcieni – ciemnych czerwieni i zieleni. Są to niezwykle przydatne funkcje dla użytkowników poszukujących rozwiązania zapewniającego jak najlepszego odwzorowania kolorów.

Szerokie horyzonty

Monitor CHG90 ma wyjątkowy ekran o przekątnej 49 cali, współczynniku proporcji 32:9 i rozdzielczości podwójnego Full HD (DFHD) – 3440x1800. Dzięki temu zapewnia użytkownikom niedostępną do tej pory, bardzo szeroką przestrzeń roboczą. Ergonomiczna krzywizna 1800R i kąt widzenia, osiągający 178 stopni, oferują optymalną widoczność treści z dowolnego miejsca. CHG90 skutecznie zastępuje trzy połączone ze sobą monitory, eliminując ze środka przestrzeni roboczej ramki wyświetlaczy. Szeroki ekran zapewnia łatwiejszą pracę montażystom i twórcom animacji filmowych, ale także administratorom, specjalistom od rynków finansowych czy programistom.

Testowany przez praktyków

Egzemplarz monitora CHG90 trafił na testy do Działu Techniki telewizji TVN. Wyświetlacz został wypróbowany przez użytkowników o różnych profilach – m.in. programista, administrator systemów, realizator dźwięku, montażysta wideo, pracownik wsparcia IT.

- Monitor świetnie sprawdził się u każdego z naszych testujących. Wszyscy bardzo docenili wielkość obszaru roboczego, co szczególnie jest istotne dla montażystów, ale także informatyków i administratorów, którzy często muszą korzystać z dwóch lub nawet trzech monitorów jednocześnie. Graficy i montażyści wideo z kolei zwrócili szczególną uwagę na jakość obrazu, który dzięki doskonałemu odwzorowaniu kolorów i łatwej kalibracji świetnie sprawdził się także do tego zadania. Co ciekawe, nawet wyświetlanie typowego telewizyjnego sygnału HD (jednoczesne oglądanie dwóch różnych sygnałów interlace) odbywało się bardzo poprawnie – mówi Wojciech Jabłonowski z Działu Techniki TVN.

CHG90 został przetestowany także przez pracowników największego e-kantora w Polsce, firmy Cinkciarz PL.

- Specyfika pracy w obszarze finansów powoduje, że muszę obserwować wiele okien jednocześnie. Aby osiągnąć ten cel, byłem dotąd zmuszony do używania kilku monitorów w tym samym czasie. Chociaż spełniały swoje zadanie, miały ograniczenia w postaci szerokości ekranu. Aby przeanalizować wykres w szerszym zakresie np. w skali roku byłem zmuszony do zmiany skali dokładności. Nowy monitor pozwala na zachowanie precyzji przy analizie pełnej historii zmienności nawet w skali 20 lat! Ta sama użyteczność ekranu doskonale sprawdza się przy pracy z dużymi arkuszami kalkulacyjnymi.

Istotną zaletą monitora, poza wygodą używania jego pełnej szerokości, jest możliwość podzielenia go na kilka monitorów wirtualnych. Pozwala to na wygodne zarządzanie liczbą okien. Pozytywnie wpływa to chociażby na możliwość szybkiego porównania danych dostępnych w wielu oknach równocześnie. Warta podkreślenia jest również jakość i wyrazistość obrazu - mówi Artur Stefański, FX Dealer w Cinkciarz PL.

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

    Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

    Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

    Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola