Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sabina Nowosielska zaśpiewa "Daj mi tę noc"

Data publikacji: 2019-05-06, Data modyfikacji: 2019-05-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W DK Chemik odbędzie się wyjątkowy koncert muzyczny z którego dochód przeznaczony zostanie na dofinansowanie hospicjum. O samej imprezie tygodnik 7DNI informował już kilka dni temu. Dziś (poniedziałek) dowiedzieliśmy się, kto zaśpiewa konkretne piosenki podczas wyjątkowego koncertu „Manewry miłosne, czyli najpiękniejsze polskie piosenki o miłości”. W kozielskim domu kultury przeprowadzano dziś losowanie piosenek. Wiadomo już, że prezydent Sabina Nowosielska spróbuje swoich sił z utworem „Daj mi tę noc”. Wicestarosta powiatu zmierzy się z piosenką „Skoro świt”, a wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło zaśpiewa „Weź nie pytaj”. Przypomnijmy, 12 maja odbędzie się podwójny koncert charytatywny z którego dochód przeznaczony zostanie na wyposażenie hospicjum w Kędzierzynie-Koźlu. – Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Zbieramy pieniądze na wyposażenie hospicjum. Jeśli uda się kupić za to choćby jedno łóżko, to już będzie to nasz wspólny sukces – zachęca prezydent Sabina Nowosielska. 12 maja o godzinie 16.00 i 18.00 na scenie MOK Chemik wystąpią znani kędzierzyńscy samorządowcy, urzędnicy, pracownicy miejskich instytucji. Na liście wykonawców jest kilkadziesiąt osób, w tym prezydent Nowosielska, dyrektor szpitala Jarosław Kończyło i wielu innych. Jedna cegiełka kosztuje minimum 30 złotych, ale można wpłacić więcej na ten szczytny cel. Są dostępne w kasach kin Chemik i Twierdza oraz w MBP na kozielskim rynku. Koncert poprowadzą Hanna Białas i Piotr Gabrysz. O aranżację muzyczną piosenek zadba Artur Tekieli. Budowa hospicjum w Kłodnicy powoli dobiega końca. Placówką będzie zarządzał Caritas Diecezji Opolskiej. – Bardzo się cieszymy, że ta biała plama na mapie opieki paliatywnej zapełni się taką placówką stacjonarną. Ludzie, którzy otrzymywali diagnozę o chorobie nowotworowej, potem przechodzili w taką fazę terminalną, w tej najtrudniejszej sytuacji byli – nie bójmy się użyć tego słowa – eksportowani ze swojego środowiska domowego. To dodatkowo obciążało i napełniało stresem – zaznacza ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiego Caritasu.

Pełna treść wiadomości na: tygodnik7dni.pl/?p=9872
tygodnik7dni.pl, Źródło artykułu: tygodnik7dni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola