Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dziś ruszają Dni Miasta

Data publikacji: 2019-05-31, Data modyfikacji: 2019-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Na scenie wystąpią Luxtorpeda, Łąki Łan, Cleo i Agnieszka Chylińska. Będzie jednak dużo więcej atrakcji. Dni Miasta to największa plenerowa impreza roku w Kędzierzynie-Koźlu. Miejski Ośrodek Kultury zawsze stara się, aby ten czas umiliły mieszkańcom znane gwiazdy muzyki. Nie inaczej będzie tym razem. Impreza rusza w piątek i potrwa do soboty. Na zamkniętej dla ruchu alei Jana Pawła poza sceną staną stoiska gastronomiczne, kramy, dmuchańce, karuzele i wiele innych atrakcji. Na samej scenie wystapią: Luxtorpeda, Łąki Łan, Cleo, Agnieszka Chylińska. Nie zabraknie również lokalnych akcentów muzycznych: DJ Giorgio Sainz i Kuba Matusiak (saksofon), Drill Stone, Honker, Studio Piosenki MOK. 1.06 wystąpi również zwycięzca VII edycji KOZ ALL MUSIC FESTIVAL. Chylińskiej i Cleo nie trzeba raczej przedstawiać. Luxtorpeda to polska grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespól powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Łąki Łan jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych kapel na polskiej scenie alternatywnej, która miesza funk z elementami muzyki elektronicznej i nie zna żadnych granic muzycznych. Muzycy przebierają się za zwierzęta i zachęcają publiczność do życia w zgodzie z naturą oraz dają dużo pozytywnej energii. Pierwszy krążek zespołu „Łąki Łan” ukazał się w 20015 roku. W sumie zespół może pochwalić się 4 studyjnymi krążkami. W związku z imprezą kierowcy, którzy będą poruszali się ulicami Kędzierzyna mogą spodziewać się utrudnień. Z ruchu wyłączony zostanie odcinek al. Jana Pawła II. Dodajmy, że scena zostanie w tym roku usytuowana tak samo, jak w roku ubiegłym. Będzie znajdowała się tuż za rondem Konstantego Chmielewskiego. Objazd prowadzi ulicami: Kosmonautów, Pionierów i 1 Maja. Na ulicy Kosmonautów usytuowano tymczasowe przystanki MZK. Przejazd będzie

Pełna treść wiadomości na: tygodnik7dni.pl/?p=10072
tygodnik7dni.pl, Źródło artykułu: tygodnik7dni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola