Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Muzyka ma łączyć ludzi, starszych i młodszych

Muzyka ma łączyć ludzi, starszych i młodszych

Data dodania: 2020-02-18
Koncert Pokoleń to inicjatywa młodzieży z naszego miasta na problem konfliktu pokoleniowego, która jest realizowana na platformie “Zwolnionych z Teorii”. Wydarzenie odbędzie się 4.03.2020r. w PSP 12 w Kędzierzynie – Koźlu (byłym gimnazjum nr I). więcej »
 
 

Nie musisz jechać za granicę - wszystkie atrakcje...

Data dodania: 2019-07-05
Po co wyjeżdżać na wakacje za granicę, skoro wszystko jest na miejscu? Zamiast odbywać wielogodzinną podróż samolotem wystarczy wsiąć w samochód lub poci... więcej »
 
 

Matury 2019 wyniki. Co piąty opolski maturzysta nie...

Data dodania: 2019-07-04
80 proc. tegorocznych maturzystów na Opolszczyźnie mogło dziś odebrać w macierzystych szkołach świadectwa dojrzałości. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi... więcej »
 
 

Mieszkańcy Bierawy torturowali lisa, by zemścić...

Data dodania: 2019-07-03
Podtapiali go w beczce, kłuli widłami i strzelali w pysk z wiatrówki. Za maltretowanie zwierzęcia dwaj mieszkańcy Bierawy zostali skazani na karę więzienia w zawieszeniu. więcej »
 
 

Najpopularniejsze sale weselne na Opolszczyźnie....

Data dodania: 2019-07-03
Jakie jest najlepsze miejsce na Opolszczyźnie na organizację wesela? Gdzie jest świetne menu, piękny wystrój i profesjonalna obsługa? Zapytaliśmy Was o to na naszym fanpejd... więcej »
 
 

Martwy noworodek znaleziony w toalecie w domu w...

Data dodania: 2019-07-02
Śmierć noworodka. Prokuratura w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi postępowane w sprawie śmierci noworodka znalezionego w łazience jednego z domów w Gierałtowicach w gminie... więcej »
 
 

Odnowili czy zniszczyli? Zobacz najdziwniejsze...

Data dodania: 2019-07-02
Gdy inwestorzy postanawiają dać starym budynkom nowe życie, efekty bywają... różne. Oto najbardziej kontrowersyjne przeróbki dawnych kamienic, świątyń, zamk&o... więcej »
 
 

Nowy system segregacji śmieci w jedenastu gminach...

Data dodania: 2019-07-01
Zmiany wchodzą w życie miastach i wsiach należących do Międzygminnego Związku "Czysty Region". więcej »
 
 

Na Opolszczyźnie zakończyły się eliminacje do...

Data dodania: 2019-07-01
St. asp. Andrzej Francuz z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu z psem służbowym Hurą oraz st. asp. Janusz Kochanowski z Opola z psem Gabdelem, będą reprezentować... więcej »
 
 

Burze z gradem dziś nad Opolszczyzną. OSTRZEŻENIE...

Data dodania: 2019-07-01
W poniedziałek od godz. 15.00 nad województwem opolskim będą przechodzić burze - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 964
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola