Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Kędzierzyn-Koźle, Bierawa, Cisek, Pawłowiczki, Polska Cerekiew
Belka
Wtorek, 21 Sierpnia 2018   imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Pierwszy bieg z Koziołkiem ukończyło 166...

Data dodania: 2018-08-20
Do kalendarza imprez biegowych naszego miasta wpisano organizację nowego biegu. I Bieg z Koziołkiem wystartował w upalne popołudnie 18 sierpnia z parkingu firmy CARDIO-SPORT przy ul. Wyspiańskiego. Sportow... więcej »
 
 

Nie będzie prądu: Opole i opolskie. Sprawdź kiedy...

Data dodania: 2018-08-20
Przerwy w dostawie prądu od 20 do 25 sierpnia 2018. Sprawdź planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej w Opolu i województwie opolskim. Zobacz kiedy i o której godzinie Tauron planu... więcej »
 
 

42. Piesza Pielgrzymka Opolska dotarła w sobotę na...

Data dodania: 2018-08-18
W opolskiej pielgrzymce 2018 na Jasną Górę uczestniczyło około 2700 pątników. Najstarszy miał 86 lat, najmłodszy 6 miesięcy. Wszystkie grupy wchodzące w... więcej »
 
 

Tattoo Expo Opole 2018. Ruszyła druga konwencja...

Data dodania: 2018-08-18
W Opolu po raz drugi mamy okazję podziwiać na żywo pracę tatuatorów. Ruszyła druga konwencja tatuażu w CWK - Tattoo Expo Opole 2018. więcej »
 
 

Tattoo Expo Opole 2018. Do Opola zjadą artyści...

Data dodania: 2018-08-17
Przed nami Tattoo Expo Opole. W sobotę i niedzielę Centrum Wystawienniczo-Kongresowe zamieni się w najbardziej kolorowe miejsce w naszym mieście. więcej »
 
 

Opolskie info. Najciekawsze wydarzenia tygodnia...

Data dodania: 2018-08-17
Najważniejsze informacje ostatnich dni w magazynie „Opolskie Info”. W programie m.in. ruszyło rejestrowanie komitetów wyborczych do wyborów samorządowych, które od... więcej »
 
 

Wielki Plebiscyt na 7 Cudów Polski - drugi etap -...

Data dodania: 2018-08-17
Trwa głosowanie w plebiscycie na „7 Cudów Polski na 100-lecie Niepodległości”, ogłoszonym przez organizatora największych w Polsce targów turystycznych World Tra... więcej »
 
 

Opolska pielgrzymka 2018 dotrze na Jasną Górę w...

Data dodania: 2018-08-17
Do Jasnej Góry zostało tylko kilkanaście kilometrów. Opolska pielgrzymka dotrze tam w sobotę. więcej »
 
 

Wiadomo, kim jest mężczyzna, którego ciało...

Data dodania: 2018-08-13
To 55-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Od kilku dni nocował w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Gagarina. więcej »
 
 

Opolanie ofiarowali 320 tysięcy złotych dla dzieci...

Data dodania: 2018-08-13
Pieniądze, które wpłynęły na konto Caritasu Diecezji Opolskiej zostaną przeznaczone na pomoc dla sierot wojennych. więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 889
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola