Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Już 8 czerwca Dni Chemików 2019. Grupa Azoty zaprasza na wielką imprezę

Data publikacji: 2019-05-31, Data modyfikacji: 2019-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Na scenie wystąpi m.in. zespół Myslovitz, będą też popularni polscy skoczkowie narciarscy i wiele atrakcji dla najmłodszych. Grupa Azoty ZAK SA to wyjątkowo ceniony w Kędzierzynie-Koźlu pracodawca, dla którego ważne są nie tylko wyniki finansowe, ale również załoga. To właśnie dla niej co roku organizowane są Dni Chemika. Tegoroczna edycja odbędzie się 8 czerwca przy Hali Azoty. O godzinie 10 wystartują uczestnicy siódmej edycji Biegu Azotowego, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości 10 kilometrów. Poprowadzi ona wokół osiedla i szkoły. Udział w zawodach weźmie prawdopodobnie kilkaset osób. W samej Hali Azoty od rana odbywać się będą również zawody siatkarskie. Udział w nich wezmą drużyny złożone z pracowników różnych wydziałów ZAK. Sam piknik rozpocznie się punktualnie w południe. Gośćmi imprezy będą znani i niezykle lubiani polscy skoczkowie narciarscy: Piotr Żyła i Stefan Hula. Szczególnie ten pierwszy cieszy się wśród kibiców niezwykłą popularnością ze względu na specyficzne poczucie humoru. O 13.30 ruszy program dla dzieci. Poprowadzi go finalistka programu “Mam talent” Emilka Nowak. Jednocześnie będzie można skorzystać z warsztatów ekologicznych i chemicznych, będą również konkursy, strefa dla dzieci i miniprzedszkole. Z kolei dla dorosłych przygotowane zostaną konkursy sceniczne, gotowanie na wielkiej patelni, teatr ognia i catering piknikowy. O 17.00 rozpoczną się koncerty. Jako pierwsze na scenie zaprezentuje się Sonbird. To polska grupa muzyczna pochodząca z Żywca, tworząca muzykę w stylu indie rock. W finale Festiwalu Supportów 2017 grupa wywalczyła kontrakt wart 40 tys. złotych, co pozwoliło na pracę nad wydaniem debiutanckiej płyt. Po nich publiczności zaprezentuje się piosenkarka o pseudonimie Jula. Popularność przyniosły jej przeboje „Za każdym razem” i „Nie zatrzymasz mnie”. Na deser, czyli o godzinie 20.30 wystąpi Myslovitz. To polski zespół rockowy, założony w 1992 roku w Mysłowicach przez Artura Rojka. Myslovitz kultywuje tradycję amerykańskich wykonawców rockowych lat 70. XX wieku, którzy nadawali zespołom nazwy swoich miast rodzinnych,

Pełna treść wiadomości na: tygodnik7dni.pl/?p=10074
tygodnik7dni.pl, Źródło artykułu: tygodnik7dni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola