Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kraków - Katowice - Kędzierzyn-Koźle. 26.05.2018

 
26 maja 2018, TLK 3617 "Uznam" jadący z Krakowa do Świnoujścia i Gdyni, z Krakowa do Jaworzna po modernizowanej linii 133, dalej do Mysłowic po linii 134, do Katowic po linii 138 a następnie już do Kędzierzyna po linii 137. Można by te wszystkie numerki zastąpić jednym numerem linii, zwłaszcza że trasa jest europejską magistralą o oznaczeniu E30. Trasa jest w całości dwutorowa i zelektryfikowana, a z Gliwic do Kędzierzyna jeszcze nie filmowana. Pociąg na trasie zatrzymał się w: 0:00:00 - Kraków Główny 0:39:04 - Krzeszowice 1:01:29 - Trzebinia 1:30:13 - Jaworzno Szczakowa 1:44:45 - Mysłowice 1:57:20 - Katowice 2:10:47 - Zabrze 2:17:06 - Gliwice 2:42:04 - Kędzierzyn-Koźle P.S. Trzeba przyznać, że czasami niezłe bydełko jeździ w tych pociągach. Uczniowie i ich nauczyciele pokończyli szóste klasy i im się wydaje że wszystko in wolno. :( A z innej strony, czasem trudno nagrywać o zmroku bo traci ostrość, ale odcinka Gliwice Kędzierzyn nie ma kiedy nagrać... Mimo zapraszam do oglądania :)

 


JuMi74
 
Data pliku video: 2018-05-31, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola