Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Muzyka ma łączyć ludzi, starszych i młodszych

Data publikacji: 2020-02-18, Data modyfikacji: 2020-02-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Muzyka ma łączyć ludzi, starszych i młodszych

Koncert Pokoleń to inicjatywa młodzieży z naszego miasta na problem konfliktu pokoleniowego, która jest realizowana na platformie “Zwolnionych z Teorii”. Wydarzenie odbędzie się 4.03.2020r. w PSP 12 w Kędzierzynie – Koźlu (byłym gimnazjum nr I). Stawiają sobie wysoki cel zrzeszenia osób w różnym wieku (każdy ma do czynienia z muzyką, bez względu na datę urodzenia), by uzdrowić dialog międzypokoleniowy. Niestety w dzisiejszych czasach dzieci przez swój wiek są często traktowane niepoważnie i bez zrozumienia; to samo dzieje się w drugą stronę - ludzie starsi nie nadążając za dzisiejszymi trendami, nie mają prawa głosu w dyskusji. Projekt dąży do zwalczenia tych postaw i sprowadzenia wszystkich do jednego, równego poziomu.

Na początku grudnia przeprowadziliśmy ankietę, by dowiedzieć się, co społeczność chciałaby usłyszeć. Najczęściej padały odpowiedzi "lata 70 i muzyka współczesna". To wydarzenie zaspokoi gusta każdej osoby. Na scenie zabrzmią przeboje takie jak: "Nie dokazuj" Marka Grechuty, "Niebo to my" Edyty Górniak, "Nieznajomy" Dawida Podsiadły I wiele więcej. Za to artyści, którzy się ukażą na scenie są przedstawicielami wszystkich grup wiekowych (LO II, GOK Reńska Wieś, PSP12, ZS 3, ZS 1, LO I, Dom Dziennego Pobytu).
Urząd miasta Kędzierzyn - Koźle jak i Urząd marszałkowski województwa opolskiego dofinansowało nasze wydarzenie. Liczymy na dużą obecność dlatego zaprosiliśmy wszystkie lokalne szkoły, uniwersytet III wieku i pojedyncze działalności. Współpracujemy z różnymi instytucjami takimi jak: Ogólnopolska Federacja Młodych, Gabinet Stomatologiczny Paweł Sługocki oraz Klub Sportowy Koziołek, a poza tym wspierają nasz szkoły. Pyszne jedzenie dla beneficjentów zapewni Restauracja Pszczółka. Dla każdego przewidziany jest drobny upominek. Dzięki patronom medialnym możemy liczyć na pomoc medialną - opowiadają Michał Wencel wraz z Bartkiem Szymala, organizatorzy koncertu.

Korzyści dla beneficjentów jest wiele. Największa z nich to możliwość poznania kultury przekroju wszystkich pokoleń, do zbliżenia między nimi, a przede wszystkim wartościowej rozmowy. Osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazje podyskutować i wymienić opinie, nie tylko na temat muzyki. Dla każdego po śpiewach będzie czekać ciepły posiłek i napój. Niestety osoby starsze często wycofują się z życia społecznego. Przestają się ruszać i spędzają cały wolny czas przed telewizorem; z kolei młodzi marnują wiele godzin przed monitorem komputera. Naszą inicjatywą dajemy im ciekawe wydarzenie w okolicy i motywację by wyjść z domu.

Michał Wencel, Źródło artykułu: Kultura
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola