Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Odcinek Kedzierzyn-Koźle - Rybnik - Pszczyna z tyłu TLK Halny

 
Zapraszam serdecznie do oglądania filmu z odcinka Kędzierzyn-Koźle - Pszczyna, przez Rybnik, TLK Halny, kursującego w weekendy Bydgoszcz Główna - Zakopane, w tygodniu jako TLK Beskidy Bydgoszcz Główna - Bielsko-Biała. Wszystko nagrane 21.10.17r. Jest to pierwsza część z wyjazdu. Będzie jeszcze na moim kanale Pszczyna - Bielsko-Biała Główna - Żywiec youtu.be/dunbRLFJJe4 ,będzie także smaczek czyli odcinek Żywiec - Sucha Beskidzka - Jordanów - Chabówka, też z tego samego dnia. Stacje na filmie w kolejności postojów: Kędzierzyn Koźle 0:21:55 - Kuźnia Raciborska 0:47:55 - Rybnik 1:07:47 - Żory 1:39:30 - Pszczyna W końcu się udało wyjechać na Weekendowy, d.Podróżnika. A na samym końcu bonus czyli wjazd IC Varsovia (opóźnionego wtedy) do Budapest Keleti :) z Dziewioną na czele :)

 


Kubek Elektrowoz
 
Data pliku video: 2017-10-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola