Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Podsumowano charytatywny koncert na rzecz hospicjum

Data publikacji: 2019-05-14, Data modyfikacji: 2019-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Udało się zebrać dzięki niemu 14 tysięcy złotych. To było wyjątkowe wydarzenie muzyczne na skalę regionu. W niedzielę w kinie Chemik piosenki o miłości śpiewali znani samorządowcy, kierownicy miejskich u powiatowych instytucji i inni znani kędzierzynianie. Prezydent Sabina Nowosielska brawurowo wykonała „Daj mi tę noc” zespołu Bolter. Urząd miasta poinformował właśnie, że dzięki sprzedaży specjalnych cegiełek udało się zebrać 14 tysięcy 270 złotych. Pieniądze te zostaną przeznaczone na doposażenie hospicjum powstającego w naszym mieście. Koncert rozpoczęła Izabela Migocz, dyrektor MBP, która wcielając się w kawiarnianą kelnerkę zaśpiewała utwór „Miłość jak wino”. Sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz popisał się nie tylko umiejętnościami wokalnymi, ale i gry na pianinie wykonując wielki przebój „Czy mnie jeszcze pamiętasz”. Swoimi występami zaskoczyli zastępcy prezydenta – Wojciech Jagiełło, który zagrał na gitarze i wyśpiewał hitową piosenkę Pawła Domagały „Weź nie pytaj”, natomiast Artur Maruszczak wyglądający niczym Chuck Norris, wcielił się w Bogusława Meca śpiewając „Jej portret”. Dyrektor MOK, Piotr Gabrysz, nie tylko świetnie zaśpiewał piosenkę „Bo jo cię kochom”, ale i wykonał do niej niezwykle oryginalny i dynamiczny taniec, którym rozbawił i rozruszał publiczność. Duet Bolesław Bezeg i Jarosław Makowski z Muzeum Ziemi Kozielskiej zmierzył się z legendarnym „Nie dokazuj” Marka Grechuty. Rzecznicy urzędu miasta i starostwa powiatowego wspólnie wykonali hit zespołu Piersi „Całuj mnie”, rzucając przy tym „dolarami” w publiczność. Na wielki finał wystąpiła Sabiną Nowosielska.

Pełna treść wiadomości na: tygodnik7dni.pl/?p=9931
tygodnik7dni.pl, Źródło artykułu: tygodnik7dni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola