Belka
Niedziela, 5 Maja 2024   imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Polski fast food - znacie te kultowe smaki? Nie spodziewalibyście się, skąd pochodzą

Data publikacji: 2019-06-10, Data modyfikacji: 2019-06-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Każdy, kto spędzał kiedyś urlop nad polskim morzem lub w górskim kurorcie, świetnie kojarzy wakacyjne fast foody: zapiekanki, hot dogi, kukurydzę gotowaną... Moda na "szybkie jedzenie" rozwinęła się szczególnie w latach 90. - wtedy też pojawił się w Polsce pierwszy McDonald's. Niektóre z kalorycznych przekąsek mają jednak znacznie dłuższą historię. Zobaczcie, skąd się wzięły kultowe smaki, które znamy wszyscy.

Pełna treść wiadomości na: kedzierzynkozle.naszemiasto.pl/artykul/polski-fast-food-znacie-te-kultowe-smaki-nie,5160701,artgal,t,id,tm.html?kategoria=17
kedzierzynkozle.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: kedzierzynkozle.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

    Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

    Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

    Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola