Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ruszyły Dni Literatury dla Dzieci i Młodzieży

Data publikacji: 2019-06-04, Data modyfikacji: 2019-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Do 8 czerwca najmłodsi czytelnicy mogą się spotkać ze swoimi ulubionymi autorami. Dopiero co zakończyły się Targi Książki nad Odrą, a już rozpoczęło się kolejne duże wydarzenie literackie. W poniedziałek rozpoczęły się Dni Literatury dla Dzieci i Młodzieży organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Wśród gości są między innymi Tomasz Sobania, który na rynku zadebiutował książką fantasy pt. „Speculo” wydaną, gdy miał siedemnaście lat (od czasu publikacji przeprowadził kilkadziesiąt godzin spotkań autorskich), czy Krzysztof Pławecki, autor znanej bajki „Niekrólewska wyprawa”. Program: 3 czerwca godz. 10.40 PSP 15 spotkanie z Tomaszem Sobanią (spotkanie zamknięte) 4 czerwca godz. 9.00 Filia nr 13 godz. 11.00 Filia nr 5 spotkanie z Katarzyną Ryrych 5 czerwca godz.9.00 Filia 4 godz. 11.00 Filia 8 spotkanie z Krzysztofem Pławeckim 6 czerwca godz. 12.00 MBP spotkanie z Wojciechem Widłakiem 7 czerwca godz. 9.00 Filia 1 godz. 11.00 PSP19 spotkanie z Kazimierzem Szymeczko 8 czerwca godz. 16.15 MBP Rodzinne Czytanki

Pełna treść wiadomości na: tygodnik7dni.pl/?p=10113
tygodnik7dni.pl, Źródło artykułu: tygodnik7dni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola