Belka
Sobota, 4 Kwietnia 2020   imieniny: Wacław, Izydor, Benedykt
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Kędzierzynie-Koźlu trwa trzydniowa majówka

Data publikacji: 2019-05-02, Data modyfikacji: 2019-05-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Sporo dzieje się w Parku Pojednania, gdzie można posłuchać dobrej muzyki. Wczoraj (środa) na scenie w śródmiejskim parku wystąpili wokaliści ze Studia Piosenki MOK, Big Band „Power of Winds” i zespół Princess. Zebrani usłyszeli między innymi covery grupy Queen. Dziś finał Koz All Music Festival. W ubiegłym roku przewodniczącym jury był Juan Carlos Cano – zwycięzca IV edycji Voice of Poland. W tym roku szefem jury będzie Andrzej „Pudel” Bieniasz – lider zespołu Püdelsi. W tegorocznych przesłuchaniach konkursowych weźmie udział 10 zespołów: Atom Heart z Warszawy, Tree of Sounds z Katowic, Sweetie and The Boys z Kędzierzyna-Koźla, WASABI z Tarnowa, Bloody Mess z Warszawy, KOLORY – z Mikołowa, Zapaść – z Kędzierzyna-Koźla, Konkubent z Łodzi i KIWI z Zatoru. Początek koncertów i 15.00. Z kolei w piątek zobaczymy występy lokalnych zespołów tanecznych: Spin, Komorno, Funky Kids. Na góralską nutę zagra Góralska Hora, usłyszymy również zespół DOXXX. „Majówkę” zakończy zabawa taneczna.

Pełna treść wiadomości na: tygodnik7dni.pl/?p=9860
tygodnik7dni.pl, Źródło artykułu: tygodnik7dni.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola