Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Wehikuł czasu - P.K.P 20 lat temu" cz.1 Kędzierzyn-Koźle - osobowe (BHP,SU45,SP42 itp.)

 
Tandetna miniatura filmu, tandetny montaż, kolory pasujące do niczego, a do tego kadry znacznie odbiegające od kanonów dzisiejszego filmowania? To wszystko tworzy klimat sprzed 20 lat! Na wstępie zaznaczę rzecz niemal najważniejszą. Cała seria filmów "Wehikuł Czasu P.K.P" prawdopodobnie leżałaby już na śmietniku. Dzięki mojej determinacji, zaangażowaniu i dobrym relacjom z emerytowanymi kolejarzami, udało się uratować tak cenne materiały. Dzisiejszy film to kompilacja tego co działo się w okolicach st. Kędzierzyn - Koźle. Największe wrażenie robi na mnie ujęcie lokomotywowni i parku taborowego jakim wtedy dysponowała kolej, osobowa grupa postojowa po której obecnie hula wiatr a jedyną rzeczą jaką można w tym miejscu zrobić to pociąć EZT oraz ujęcie do dziś najbardziej charakterystycznej jednostki PR K-K EN57-888, którą nawet ja jako młody maszynista miałem okazję prowadzić. Autor materiałów: Krzysztof C. 1. EN57-888 jako pociąg osobowy z Raciborza wtacza się na peron 1A. 2. Niezidentyfikowana EU07 rusza w Polskę z jednym z wielu kursujących wtedy pośpiesznych 3. EU07-358 z historycznymi wagonami piętrowymi na grupie postojowej przed odjazdem do Raciborza lub Opola. 4. EU07-xxx wjazd na peron trzeci od Opola. 5. "Fiat" SU45, którego w ruchu osobowym obecnie już nie ujrzymy, podstawia się zapewne po tankowaniu w stację. 6. SP42 podstawia się z pociągiem do Baborowa lub Strzelec Opolskich 7. Dawny Zakład Taboru.

 


Wilurail
 
Data pliku video: 2018-12-29, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kędzierzyńsko - kozielski - powiat w południowo - wschodniej części województwa opolskiego z siedzibą w mieście Kędzierzyn - Koźle. W skład powiatu wchodzą gminy: Bierawa, Cisek, Kędzierzyn – Koźle, Pawłowiczki, Polska Cerkiew i Reńska Wieś, zajmując powierzchnię 625,28 km kw.

  Atrakcje przyrodncize stanowią: rzeki (Odra, Bierawka, Kłodnica i Ruda), akwen „Dębowa”, Obszary Chronionego Krajobrazu (Łęg Zdzieszowicki i Bory Stobrawsko – Turawskie), Park Krajobrazowy „Góra Św. Anny”, Park w Komornie i w Długomiłowicach oraz rezerwaty (Ligota Dolna”, „Płuźnica” i Tęczynów). Do zabytków zaliczone są: ruiny zamku z zabytkowym parkiem oraz elektrownia dworska z przełomu XIX i XX wieku w Sławięcicach, budynek prochowni, budynek forteczny z połowy XVIII wieku, śluza z 1830 roku, zespół wodociągów z 1903 roku, zespół zamkowy z około XIII wieku czy Fort im. Fryderyka Wilhelma w Koźlu, kompleks pałacowo – parkowy w Większycach, fragmenty średniowiecznego muru, baszta z XV wieku, ruiny zamku z ok. 1303 roku czy budowla zwana masztalarnią w Strzelcach Opolskich, Żędowicki młyn wodny u Thiela czy Zameczek Myśliwski z 1856 roku w gminie Zawadzkie.

  Gospodarka powiatu opiera się na przemyśle chemicznym (na terenie powiatu działa największy w kraju zakład chemiczny ZAK Spółka Akcyjna), stoczni i porcie na Odrze, kopalni piasku, dużym węźle kolejowym oraz zakładach usługowych i remontowo – budowlanych.

  Przez powiat przebiega autostrada A4 oraz droga krajowa nr 40.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola